Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i pielęgniarka uratowali życie niemowlęciu

Data publikacji 11.10.2006

Dzisiajo 09:40 do komisariatu policji na bydgoskim Szwederowie zgłosiła się pielegniarka środowiskowa z porśbą o pomoc w odszukaniu jej podopiecznej, która cztery dni temu urodziła dziecko i nie ma jej w domu.

Po tej informacji policjanci natychmiast udali się z nią do miejsca zamieszkania kobiety, gdzie rzeczywiście nikogo nie zastano. Sprawdzano kontakty rodzinne i towarzyskie poszukiwanej. Miejsca, w których w przeszlości przebywala. Skontaktowano się też z ojcem dziecka, który oświadczył, że jeszcze wczoraj po południu była u niego.

Po godzinie 11:00, po przeanalizowaniu wszystkich zebranych informacji, policjanci dotarli do mieszkania przy ul. Lwowskiej, w którym przebywałaposzukiwana ze swoim czterodniowym synkiem. Kobieta była nietrzeźwa. Miała ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, a mały chłopczyk leżał przemoczony przy otwartym oknie.

Głodne i wyziębione dziecko natychmiast przewieziono do szpitala na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Jego matkę zatrzymano w policyjnym areszcie. Za narażenia człowieka na niebezpieczeństwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat - art. 160 par.2 Kodeksu Karnego.
Powrót na górę strony