Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca fałszywego alarmu bombowego zatrzymany

Data publikacji 12.10.2006

W ubiegły wtorek około 10:30 w sekretariacie Gimnazjum Miejskiego nr 3 w Piekarach Śląskich odebrano telefon od nieznanego mężczyzny, który poinformował o bombie podłożonej pod szkołą. Natychmiast skierowano na miejsce patrole policyjne oraz powiadomiono o zagrożeniu Straż Pożarną, Pogotowie Ratunkowe oraz Pogotowie Energetyczne. Z budynku szkoły ewakuowano około 450 uczniów i nauczycieli, a policjanci z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego przystąpili do poszukiwania ładunku wybuchowego. Bomby nie znaleziono.

Policjanci bardzo szybko ustalili numer telefonu komórkowego, z którego dokonano połączenia oraz właścicielkę telefonu. Okazała się nią mieszkanka Piekar Śląskich. Kobieta przekazała funkcjonariuszom, że aparat jest użytkowany przez jej synów, których jednak nie zastano w miejscu zamieszkania. Poszukiwania podejrzewanych mężczyzn trwały blisko dobę i w końcu doprowadziły do zatrzymania 21- letniego Tomasza B. Okazało się, że mężczyzna był już wcześniej notowany za kradzieże i zniszczenie mienia. Odbył również karę 2,5 roku pozbawienia wolności za rozbój.

W trakcie postępowania zatrzymany przyznał się do fałszywego powiadomienia szkoły o podłożeniu bomby. Policjanci ustalili także, że najprawdopodobniej zmusił on wcześniej groźbami 14-latka do wykonania podobnego telefonu do Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach, w którym również  nie znaleziono bomby.

Zatrzymanemu przedstawiono zarzuty kierowania gróźb karalnych i powiadomienia o niepopełnionym przestępstwie, za co kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje prokurator.
Powrót na górę strony