Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przerabiał konsole do gier

Data publikacji 09.04.2009

Wspólne działania policjantów z Radomia i Siedlec zakończyły się zatrzymaniem 30-letniego mężczyzny. Ogłaszając się na jednym z internetowych portali aukcyjnych, oferował on usługi polegające na przerabianiu konsoli do gier. Miało to umożliwić odtwarzanie na nich nielegalnych gier i filmów. Jest to już druga tego typu nielegalna działalność, którą w ostatnich dniach wykryli policjanci.

Obserwacje stron internetowych prowadzone przez policjantów naprowadziły ich na trop nielegalnej działalności prowadzonej przez 30-letniego mieszkańca Siedlec. Mężczyzna oferował na portalu aukcyjnym usługi polegające na przerabianiu konsoli do gier. Konsole takie po wykonanych przez niego przeróbkach umożliwiały odtwarzanie nielegalnych gier i filmów. Przeprowadzone w jego mieszkaniu przeszukanie potwierdziło ustalenia funkcjonariuszy. W trakcie przeszukania zabezpieczono 11 przerobionych konsoli do gier, 150 płyt CDR i DVDR, 5 twardych dysków oraz urządzenia elektroniczne służące do przerabiania konsoli. Funkcjonariusze zabezpieczyli również dokumentację świadczącą o prowadzeniu usług za pomocą portalu internetowego, jak też o nielegalnym handlu oprogramowaniem. Wstępnie wartość zabezpieczonego towaru oszacowano na kwotę około 100.000 zł. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Jest to już druga tego typu nielegalna działalność, którą w ostatnich dniach wykryli policjanci. 5 kwietnia br. policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą mazowieckiej komendy - wspierani przez funkcjonariuszy z Ciechanowa - zatrzymali właściciela firmy zajmującej się serwisowaniem sprzętu elektronicznego. Mężczyzna ten rozszerzył swoją działalność o przerabianie konsoli do gier, aby umożliwić odtwarzanie na nich nielegalnych gier i filmów.

(źródło: KWP w Radomiu)
 

Powrót na górę strony