Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwania 15-latki uratowanej z pożaru

Data publikacji 14.04.2009

Policjanci z Kamienia Pomorskiego poszukują 15-letniej Magdaleny Skórki. Dziewczyna, mieszkanka budynku przy ul. Wolińskiej w Kamieniu Pomorskim, została uratowana podczas akcji ratunkowej prowadzonej ubiegłej nocy i przewieziona do szpitala. Z dotychczasowych ustaleń Policji wynika, że nastolatka oddaliła się z izby przyjęć w nieustalonym kierunku. O zaginięciu Magdy powiadomiła Policję jej rodzina, która nie mogła nawiązać z dziewczynką jakiegokolwiek kontaktu.

Policjanci zwracają się z prośbą do wszystkich osób, mających wiedzę na temat miejsca pobytu zaginionej, o kontakt z Policją. Telefon w Kamieniu Pomorskim:  091-3820535, 997 lub 112.

Zgłoszenie o wybuchu pożaru policjanci odebrali wczoraj około godziny 0:35. Po dotarciu na miejsce okazało się że płonie 3-kondygnacyjny budynek przeznaczony na cele socjalne. Pożar pomimo wysiłków Straży Pożarnej bardzo szybko rozprzestrzenił się na cały budynek.

Akcja gaśnicza zakończyła się około południa. W pożarze zginęły 22 osoby, 15 z poparzeniami i złamaniami przebywa w szpitalach. Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie powołał specjalną grupę dochodzeniowo-śledczą do zbadania przyczyn tragedii. Na miejscu jest już prokurator, który nadzoruje śledztwo.

Policjanci dokonali wstępnych oględzin miejsca zdarzenia i zabezpieczyli teren. Zabezpieczono również również mienie, jakie udało się uratować z pożaru. Cały czas trwa przesłuchiwanie świadków tragedii. W budynku było oficjalnie zameldowanych 77 osób.

Do pomocy ofiarom i ich rodzinom skierowani zostali policyjni psychologowie. Na miejsce pracują również eksperci z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego. Wśród specjalistycznego sprzętu, jakim się posługują, jest m.in. kamera sferyczna, która była już niejednokrotnie wykorzystywana w takich przypadkach.

(źródło: KWP Szczecin)

Powrót na górę strony