Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Były ordynator zatrzymany na lotnisku

Data publikacji 14.04.2009

Policjanci z wydziału do walki z korupcją komendy wojewódzkiej Policji w Kielcach, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej, zatrzymali na warszawskim lotnisku 54-letniego lekarza. Mężczyzna podejrzewany jest o przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści osobistych, polegających na doprowadzaniu pacjentek do innych czynności seksualnych. Podejrzewany jest również o przyjmowanie korzyści majątkowych od pacjentów w zamian za "opiekę" lekarską na oddziale szpitala, w którym pełnił funkcję ordynatora.

Policjanci z wydziału do walki z korupcją komendy wojewódzkiej Policji w Kielcach, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej warszawskiego Okęcia, zatrzymali 54-letniego mieszkańca Łodzi w momencie, gdy próbował dostać się na pokład samolotu wylatującego do Hiszpanii. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zatrzymany mężczyzna jest podejrzewany o to, że w okresie od 2003 roku do lutego 2009 roku, będąc ordynatorem jednego z oddziałów szpitala w Busku-Zdroju, dopuścił się przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści osobistych polegających na doprowadzaniu pacjentek do innych czynności seksualnych. Ponadto jest on podejrzewany o przyjmowanie korzyści majątkowych od pacjentów oddziału, którego był ordynatorem, w zamian za „opiekę” lekarską.

Dzisiaj zatrzymany mężczyzna jest doprowadzany do prokuratury. Może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do wszystkich kobiet, które w tym okresie były pacjentkami 54-letniego lekarza, a które mogły być skrzywdzone w podobny sposób, o kontakt osobisty z pracownikami wydziału do walki z korupcją komendy wojewódzkiej Policji w Kielcach przy ul. Kołłątaja 4 lub telefoniczny pod numerem 041 – 349 – 24 – 69. Apel ten kierowany jest również do osób, które wręczyły lekarzowi korzyść majątkową lub spotkały się w czasie wizyty u niego z żądaniem takiej korzyści w zamian za „opiekę” lekarką. Przypominamy, że każda osoba, która zawiadomi organ powołany do ścigania przestępstw o przestępstwie korupcyjnym z jej udziałem, zanim o tym fakcie dowie się policja lub instytucja wymiaru sprawiedliwości, nie podlega odpowiedzialności karnej.

(Źródło: KWP Kielce)

Powrót na górę strony