Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

20-latek podejrzany o gwałt zatrzymany

Data publikacji 14.04.2009

W wielkanocny poniedziałek policjanci z komisariatu w Jelczu-Laskowicach, wspólnie z oławskimi funkcjonariuszami, ustalili i zatrzymali 20-letniego mężczyznę podejrzanego o zgwałcenie 32-letniej kobiety i usiłowanie zgwałcenia 16-latki. Mężczyźnie grozi kara od dwóch do 12 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili funkcjonariusze, jedna z ofiar, 32-letnia kobieta, w wielkanocne popołudnie wybrała się na przejażdżkę rowerową w okolice ośrodka wypoczynku w Jelczu-Laskowicach. W pewnym momencie kobietę minął mężczyzna jadący również na rowerze. W pewnym momencie nic nie podejrzewająca kobieta została przez niego zepchnięta z roweru. Mężczyzna zgwałcił ją, grożąc pozbawieniem życia, i uciekł. Kobieta o zaistniałym zdarzeniu poinformowała Policję.

Tego samego dnia w godzinach wieczornych inna mieszkanka gm. Jelcz-Laskowice powiadomiła Policję o tym, że jej 16-letnia córka została napadnięta przez młodego mężczyznę , który usiłował ją zgwałcić. Do zdarzenia doszło również nad jelczańskim stawem. Dziewczyna była umówiona tam z przyjaciółmi. Czekała na nich, a gdy się nie pojawili, postanowiła wrócić do domu. W drodze powrotnej zaatakował ją młody mężczyzna, który groził jej pozbawieniem życia. Sprawca usiłował przemocą zmusić swoją ofiarę do obcowania płciowego, lecz został spłoszony przez przechodniów.

Policjanci, dysponując rysopisem sprawcy, szybko ustalili dzięki mieszkańcom dane personalne sprawcy oraz miejsce, w którym przebywał. 20-letni mieszkaniec gminy Jelcz-Laskowice został zatrzymany. Zostały mu przedstawione zarzuty zgwałcenia i usiłowania zgwałcenia, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(Źródło: KWP Wrocław)

Powrót na górę strony