Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziejka zatrzymana na gorącym uczynku

Data publikacji 14.04.2009

Prawie kilkaset różnych przedmiotów, w tym 98 par nowych butów, 70 parasoli i 7 kartonów książek o różnej tematyce, a także kosmetyki, bieliznę i okulary zabezpieczyli policjanci podczas przeszukania mieszkania 54-letniej poznanianki. Kobieta, która zatrzymana została w związku z kradzieżą okularów, prawdopodobnie od kilku lat zajmowała się przestępczym procederem. Za kradzież grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Kobieta zatrzymana została przez obsługę jednego ze sklepów podczas próby kradzieży markowych okularów o wartości około 600 złotych. Policjanci, przewożąc poznaniankę do komisariatu, przystąpili jednocześnie do przeszukania jej mieszkania. Wtedy też wyszło na jaw, że przestępczym procederem kobieta trudniła się prawdopodobnie od dłuższego czasu.

W mieszkaniu na poznańskich Ratajach policjanci przez kilka godzin zabezpieczali zgromadzone przez kobietę rzeczy. Z szuflad, szaf i pawlaczy funkcjonariusze wyciągali kolejne kartony i opakowania z nowymi butami, kosmetykami i bielizną. Wśród zabezpieczonych pozycji były także parasole i książki. Łącznie zabezpieczono kilkaset przedmiotów.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kobieta prawdopodobnie trudniła się kradzieżami od dłuższego czasu, wybierając zazwyczaj markowe sklepy. Z rzeczy, które gromadziła w domu, sama korzystała w bardzo niewielkim zakresie. Nie sprzedawała ich również na rynku wtórnym.

Policjanci zajmujący się sprawą będą teraz ustalać dokładne pochodzenie poszczególnych towarów, docierając do właścicieli sklepów i marketów. Kobiecie za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(Źródło: KWP Poznań)

Powrót na górę strony