Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli wspólnicy "skimmerów"

Data publikacji 16.04.2009

Wpadli wspólnicy dwóch obywateli Bułgarii zatrzymanych dwa dni temu przez śródmiejskich funkcjonariuszy w trakcie zdejmowania nakładki na bankomacie przy Al. Jerozolimskich. 25-letni Svetoslav G. i Tetar N. zostali ujęci na lotnisku. Mieli przy sobie wykupione bilety na lot do Sofii. Policjanci zabezpieczyli przy zatrzymanych laptopa i sprzęt elektroniczny, mogący służyć do kradzieży.

Śródmiejscy policjanci zatrzymali kolejne osoby podejrzewane o kradzież danych z kart płatniczych. W ręce funkcjonariuszy zajmujących się przestępstwami gospodarczymi wpadli wspólnicy dwóch obywateli Bułgarii, którzy zostali zatrzymani dwa dni temu w trakcie zdejmowania nakładki na bankomacie przy Al. Jerozolimskich.

25-letni Svetoslav G. i Tetar N. zostali ujęci około 14.00 na lotnisku. Mężczyźni mieli przy sobie wykupione bilety na lot do Sofii. Policjanci zabezpieczyli przy zatrzymanych laptopa i sprzęt elektroniczny, mogący służyć do kradzieży. Jak ustalili funkcjonariusze, 25-latkowie przyjechali do Polski razem z zatrzymanymi wcześniej, 23-letnim Tomislavem G. i 27-letnim Nikolaiem K. Wszyscy czterej zameldowali się w jednym z hoteli pod Warszawą. Po zatrzymaniu kolegów, 25-latkowie opuścili hotel i wynajętą taksówką udali się na lotnisko.

Decyzję, jakie zatrzymani mężczyźni otrzymają zarzuty, podejmie prokurator. Najprawdopodobniej będą odpowiadali za przygotowanie do fałszowania elektronicznych środków płatniczych. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(źródło: ksp)

Powrót na górę strony