Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z urodzin do aresztu

Data publikacji 16.10.2006

Do regularnej bitwy z policjantami doszło w Lublinie, gdy policjanci chcieli uciszyć głośno zachowujących się mężczyzn. Pięciu z nich - uczestników urodzinowego przyjęcia - trafiło do policyjnego aresztu pod zarzutem znieważenia i czynnej napaści na policjantów.

Wczoraj ok. 8:00 policjanci zostali wezwani na ul. Gościnną w Lublinie, gdzie w bloku grupa młodych osób miała zachowywać się głośno. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, na klatce schodowej zastali kilku zachowujących się bardzo agresywnie i głośno, młodych nietrzeźwych mężczyzn.

Na wezwani policjantów o zachowanie spokoju i wylegitymowanie się, mężczyźni zareagowali agresją. Gdy policjanci chcieli zatrzymać najagresywniejszego z nich, pozostali zaatakowali policjantów.

Ze względu na liczebną przewagę awanturujących się mężczyzn na miejsce wezwano kolejną załogę policyjną. To jeszcze bardziej rozwścieczyło agresywną grupę. Jeden z mężczyzn kilkakrotnie uderzył policjanta w klatkę piersiową i podbrzusze, trzej inni zaatakowali drugiego funkcjonariusza, dusząc go i kopiąc po całym ciele. Nagle wszyscy zbiegli do jednego z mieszkań. Na klatce pozostał 19-letni właściciel mieszkania. To on jako pierwszy zaatakował policjantów.

Kiedy na miejscu zjawił się drugi patrol policjanci wspólnie weszli do mieszkania, gdzie ponownie zostali zaatakowani. Jednak mężczyzn udało się obezwładnić i zatrzymać. Okazali się nimi mieszkańcy Lublina w wieku 19 do 23 lat. Byli tak agresywni, że nawet w czasie doprowadzania do radiowozów stawiali czynny opór.

Pięciu z nich osadzono w areszcie policyjnym, szósty został ukarany mandatem karnym. Wszyscy zatrzymani mężczyźni byli nietrzeźwi. Jak się okazało, byli uczestnikami przyjęcia urodzinowego, które wydał 19-letni właściciel mieszkania. Z pewnością na długo zapamięta swoje urodziny, bowiem on i jego goście odpowiedzą teraz za czynną napaść na funkcjonariuszy i ich znieważenie podczas wykonywania czynności służbowych. Następne urodziny 19-latek może spędzić w więzieniu, gdyż za napaść na policjanta grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony