Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano handlarzy sterydami

Data publikacji 16.10.2006

Policjanci ze Złocieńca zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o rozprowadzanie sterydów w lokalnych siłowniach. Ocenia się, że od 2004 r. mogli oni wprowadzić nielegalnie na rynek kilka tysięcy tabletek i tyle samo ampułek ze sterydami. Ponadto jeden z nich usłyszał również zarzut sprzedaży narkotyków nieletnim.

Zatrzymano handlarzy sterydamiDo zatrzymania pierwszego z mężczyzn doszło w piątek. Policjanci z Komisariatu Policji w Złocieńcu ujęli 20-letniego Karola S. Jak wynikało z ich ustaleń, mężczyzna ten zaopatrywał w sterydy lokalne siłownie. Nawet dwa razy w tygodniu na jego adres przychodziła priorytetowa przesyłka z innego regionu Polski. Funkcjonariusze ustalili, że w przesyłkach Karol S. otrzymywał różnego rodzaju sterydy anaboliczne. Ten proceder trwał od 2004 r. W tym czasie Karol S. wprowadził na rynek kilka tysięcy tabletek i ampułek, w tym Methanabol, Deca-Durabolin i Prolongatum-Testosteron.

W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli 737 tabletek, 16 ampułek sterydów, strzykawki i igły, a także ponad 60 g marihuany. Wstępna ocena lekarza farmaceuty, pozwoliła określić, że środki te pochodzą z zagranicy, a w Polsce są dostępne jedynie na receptę. Poza tym są bardzo drogie - pięć ampułek ze sterydem kosztuje ok. 380 zł.

Zatrzymano handlarzy sterydamiPrzesłuchania świadków doprowadziły również do ustalenia, że zatrzymany mężczyzna trudnił się handlem narkotykami, a jego klientami były osoby nieletnie. Przesłuchani do tej sprawy, w charakterze świadków dwaj gimnazjaliści, wskazali, że właśnie od Karola S. kupowali marihuanę w cenie 30 zł za gram.

W sobotę zatrzymano kolejnego mężczyznę - 21-letniego Kamila W, który zaopatrywał Karola S. w sterydy i narkotyki. W niedzielę policjanci zatrzymali następnego członka grupy - 21-letniego Michała K. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli 36 ampułek i 24 tabletki sterydów, a także 80 g marihuany. W trakcie przesłuchania podejrzany oświadczył, że wszystkie te środki nabył od Karola S., a do chwili obecnej zakupił towar o łącznej wartości 8.590 zł. Towar ten dalej rozprowadzał na terenie powiatu drawskiego.

Zatrzymano handlarzy sterydamiCałej trójce przedstawiono zarzut nielegalnego handlu sterydami i środkami psychotropowymi, za co grozi 2 lata pozbawienia wolności. Dodatkowo Karol S. dopowie za handel narkotykami – czyn zagrożony karą 10 lat wiezienia.

Policjanci ze Złocieńca zapewniają, że sprawa jest rozwojowa i przewidywane są dalsze zatrzymania

Powrót na górę strony