Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli papierosy warte 750 tys. zł

Data publikacji 16.10.2006

Pasłęccy i elbląscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego zabezpieczyli 144 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość towaru to ponad 750 tys. zł. Zatrzymano dwóch mężczyzn związanych ze sprawą. Jak wynika z ustaleń policjantów, na takiej ilości papierosów skarb państwa mógł stracić blisko 2 mln zł.

Policjanci zabezpieczyli papierosy warte 750 tys. złMiejsce przechowywania papierosów było od dłuższego czasu obserwowane. Gdy z jednej z prywatnych posesji w Pasłęku w stronę krajowej "siódemki" wyjechał tir i ford, policjanci zdecydowali się zatrzymać pojazdy. Jednak samochód ciężarowy nie przewoził żadnego towaru. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić magazyn, który opuścił.

W tym czasie na stacji benzynowej na obwodnicy Pasłęka inni policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podróżujących fordem. Były to osoby użytkujące magazyn. W ich obecności przeszukano pomieszczenie. Policjanci znaleźli w sumie ponad 144 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość towaru to ponad 750 tys. zł, a straty skarbu państwa z tytułu niezapłaconych ceł i podatków, to ponad 1,9 mln zł.


Policjanci zabezpieczyli papierosy warte 750 tys. złObaj zatrzymani - 29-letni Mariusz P. i 39-letni Krzysztof T. - zostali osadzeni w areszcie policyjnym. Dziś sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzić będzie elbląski oddział Centralnego Biura Śledczego oraz Sekcja dw. z Przestępczością Gospodarczą elbląskiej komendy.

Powrót na górę strony