Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja sprawdza, kto skrzywdził 2,5-latkę

Data publikacji 17.10.2006

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach prowadzą czynności w sprawie narażenia 2,5-letniej dziewczynki na bezpośrednie niebezpieczeństwo urtaty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Wczoraj w godzinach wieczornych Pogotowie Ratunkowe poinformowało policjantów o 2,5 letniej dziewczynce, która została przewieziona do szpitala z obrażeniami ciała. Ze wstępnych ustaleń wynika, że wczoraj około godziny 19:00 28-letni mieszkaniec gminy Dmosin przyszedł w odwiedziny do swoich krewnych. Mężczyzna zauważył leżącą na podłodze w pokoju nieprzytomną 2,5-letnią córkę sąsiadów - Monikę. Dziecko miało ślady krwi w okolicach ust i nosa, plamy podobnej barwy widniały też na dywanie. W mieszkaniu znajdowała się pijana 26-letnia matka dziewczynki.

Mężczyzna natychmiast powiadomił Pogotowie Ratunkowe. Przybyli na miejsce lekarze przewieźli poszkodowaną do szpitala w Łodzi, gdzie po szczególowych badaniach okazało się, że dziecko ma liczne urazy głowy i szyi. Policjanci zbadali stan trzeźwości matki - kobieta "wydmuchała" blisko 2 promile alkoholu.

Policjanci zatrzymali do wyjaśnienia obu rodziców dziewczynki - pijaną 26-letnią matkę i 28-letniego ojca. Siostrę bliźniaczkę Moniki Małgorzatę i 2-miesięczną Agnieszkę umieszczono w szpitalu na oddziale pediatrycznym. Policjanci wystapią do Sądu Rodzinnego i Nieletnich z wnioskiem o umieszczenie dzieci w placówce opiekuńczo - wychowawczej.

Rodzicom może zostać przedstawiony zarzut z art. 160 par.2 kk - za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.
Powrót na górę strony