Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny pedofil za kratkami

Data publikacji 17.10.2006

Świdniccy policjanci zatrzymali pedofila.

Policjanci ze Świdnicy zatrzymali 51-letniego mieszkańca miasta, podejrzanego o pedofilię. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku w pokoju hotelowym.

O fakcie przebywania w hotelu nieletnich w obecności dorosłych, funkcjonariusze zostali powiadomieni telefonicznie. Natychmiast udali się na miejsce. Drzwi do pokoju otworzył mężczyzna z rozpiętymi spodniami. Został zatrzymany. W pokoju przebywało dwóch chłopców w wieku 15 i 16 lat. W zaparkowanym pod hotelem samochodzie policjanci znaleźli trzeciego chłopca - 14-latka.

W trakcie przeszukania pokoju policjanci zabezpieczyli dwa telefony komórkowe, którymi zatrzymany robił zdjęcia chłopcom. Jak ustalili funkcjonariusze, świdniczanin często zabierał chłopców do lasu, gdzie na kocu molestował ich każąc dodatkowo robić zdjęcia telefonem komórkowym. Mężczyzna płacił chłopcom od 10 do 100 zł lub dawał im ubrania.

51-letniemu mężczyźnie postawiono zarzut wielokrotnego doprowadzenia małoletniego poniżej lat 15 do poddania się innym czynnościom seksualnym oraz wielokrotnego wykonywania takich czynności, za co grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat. Wobec zatrzymanego Sąd Rejonowy w Świdnicy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego, trzymiesięcznego aresztowania.

Powrót na górę strony