Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano złodziei samochodów

Data publikacji 17.10.2006

Wczoraj sopoccy i gdańscy policjanci przy wsparciu grupy antyterrorystycznej, rozbili międzynarodowy gang kradnący samochody na terenie Trójmiasta.

W chwili zatrzymania, 33-letni gdańszczanin Remigiusz B. wraz z 39-letnim Ukraińcem Oleksandrem M. przebywali w okolicach garażu w którym ukryli skradziony w nocy z 13/14 października samochód bmw x-5. Podczas przeszukania gdańszczanina, policjanci znaleźli łamak samochodowy i inne przedmioty służące do kradzieży aut.

Ukrainiec w tym czasie zabarykadował się w garażu. Na miejsce została wezwana grupa antyterrorystów, która obezwładniła i zatrzymała Oleksandra M. Również u niego policjanci znaleźli szereg przedmiotów wykorzystywanych przy kradzieżach aut.

Przeszukano również wszystkie pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze, które zajmowali zatrzymani. Znaleziono tam elementy elektroniki samochodowej, komputer oraz sprzęt radiowy, które pochodzą z poprzednich kradzieży z terenu Trójmiasta. Ponadto znaleziono również drugi samochód – mercedesa, w którym znajdowała się lornetka oraz urządzenie sterujące skrzynią biegów, zdemontowane ze skradzionego bmw. Policjanci odzyskali mienie o łącznej wartości 160 tys. zł.

Podejrzanych przewieziono do policyjnej izby zatrzymań, a o ich losie zadecyduje prokurator

Powrót na górę strony