Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Delegacja rosyjska w CSP

Data publikacji 17.10.2006

Na zaproszenie Komendy Głównej Policji i magazynu POLICJA 997, przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Federacji Rosyjskiej odwiedzili Centrum Szkolenia Policji. Dwudziestoosobowa delegacja miała możliwość zapoznania się z systemem szkolenia polskich kadr policyjnych, przyjrzenia się zajęciom jak również warunkom socjalnym, w których przygotowują się do zawodu.

W skład delegacji rosyjskiej wchodzi sześciu przedstawicieli ministerstwa odpowiedzialnych za wydawanie czasopism, pracę stacji telewizyjnych i radiowych nadających na potrzeby milicji i zajmujących się problematyką tej instytucji. Z ramienia polskiej Policji gościom towarzyszy redaktor naczelny Miesięcznika 997 podkom. Paweł Chojecki.
 
Delegacja rosyjska będzie gościła w Polsce przez najbliższy tydzień. Zapozna się z funkcjonowaniem polskiej Policji jej strukturą, organizacją, wynikami pracy, a także systemem kształcenia policyjnych kadr.
 
Gości przyjął Komendant CSP. Na miejscu mieli oni możliwość zaznajomienia się ze funkcjonowaniem szkoły. Z zaciekawieniem oglądali pracownię psychologiczną, informatyczną, oraz salę techniki samochodowej. Uczestniczyli w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
 
Na motodromie obserwowali zajęcia słuchaczy kursu motocyklowego, a na strzelnicy krytej obserwowali zajęcia strzeleckie i oglądali przygotowaną dla nich ekspozycję broni, w jaką wyposażona jest Polska Policja. Mieli również okazję zerknąć na zajęcia prowadzone w hali sportowej.
 
Na koniec,  odwiedzając pokoje i świetlicę, zapoznali się z warunkami, w jakich mieszkają słuchacze na terenie CSP. Wizyta przebiegała w miłej i ciepłej atmosferze, która łączy profesjonalistów tego samego zawodu.
 
Goście zwiedzą również jedno z najpiękniejszych miast Polski – Kraków oraz rodzinną miejscowość Jana Pawła II – Wadowice a także muzeum w Oświęcimiu.
Powrót na górę strony