Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradali TIR-y

Data publikacji 27.04.2009

Policjanci z Inowrocławia zatrzymali pięciu kierowców tirów podejrzewanych o to, że kradli przewożony towar. Wszyscy odpowiedzą za kradzież z włamaniem. Grozi im kara nawet do 10 lat więzienia. Policjanci ustalają paserów, do których trafiał kradziony towar.

Policjanci z komendy w Inowrocławiu od dłuższego czasu pracowali nad sprawą kradzieży z włamaniem do tirów przewożących towar do sklepów jednego z sieci marketów. Kryminalni  ustalili, a w konsekwencji, zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzanych o dokonywanie tych przestępstw. Jeden z nich został zatrzymany na „gorącym uczynku”. Zatrzymani to mieszkańcy Inowrocławia, Janikowa i gminy Kruszwica. Są w wieku od 29 do 43 lat.

Wszyscy pracowali w firmie transportowej w Inowrocławiu świadczącej usługi przewozowe. Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że mężczyźni od stycznia do kwietnia br. wielokrotnie włamywali się do samochodów, skąd kradli różnego rodzaju artykuły spożywcze i przemysłowe. Znając mechanizm dostarczania towaru z hurtowni do poszczególnych sklepów, opracowali metodę dokonywania kradzieży towaru z naczepy. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutu kradzieży z włamaniem. Straty, które swoim działaniem spowodowali kierowcy sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Teraz mundurowi ustalają paserów, którzy kupowali skradzione artykuły.

(źródło: KWP w Bydgoszczy)

Powrót na górę strony