Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za morderstwo w Hiszpanii

Data publikacji 18.10.2006

Zaledwie jednego dnia od wystawienia Europejskiego Nakazu Aresztowania potrzebowali rypińscy policjanci, by zatrzymać poszukiwanego Krzysztofa K. Całkowicie zaskoczonego 43-latka policjanci aresztowali przy jednej z brodnickich ulic. Mężczyzna był poszukiwany przez hiszpański sąd za zamordowanie przed pięcioma laty obywatelki tego kraju.

Zatrzymany za morderstwo w HiszpaniiWczoraj rypińscy policjanci zatrzymali poszukiwanego na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania 43-letniego Krzysztofa K. Mężczyzna jest podejrzewany o zabójstwo obywatelki Hiszpanii w 2001 r. Europejski Nakaz Aresztowania wystawił na niego sędzia Sądu I Instancji Nr1 w Talwera De La Reina (Toledo) w Hiszpanii. Policjanci z komendy powiatowej w Rypinie potrzebowali niespełna dnia, by go zatrzymać - nakaz aresztowania wpłynął do jednostki 16 października, a popołudniu następnego dnia poszukiwany znalazł się w areszcie. Mężczyzna został zatrzymany w Brodnicy. Był całkowicie zaskoczony. Nie spodziewał się, że mogą zatrzymać go polscy policjanci.
Jutro zostanie dowieziony do Prokuratury Okręgowej we Włocławku, gdzie po przesłuchaniu przez prokuratora zostanie przewieziony do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania.
Powrót na górę strony