Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za próbę wyłudzenia kredytu

Data publikacji 18.10.2006

W ręce policjantów z Sekcji do walki z Przestępczością Gospodarczą mokotowskiej komendy wpadło pięć osób, które usiłowały wyłudzić kredyty bankowe na prawie 40 tys. zł. Cała piątka została zatrzymana w chwili podpisywania dokumentów w banku. Teraz grozi im kara nawet 8 lat więzienia.

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą otrzymali informację, że do oddziału banku przy ul. Rzymowskiego ma przyjść mężczyzna, który prawdopodobnie będzie chciał wyłudzić kredyt w wysokości 18 tys. zł. Pracownicy placówki zwrócili uwagę na niezgodności w dokumentach pozostawionych przez tego mężczyznę w czasie jego wcześniejszej wizyty. Policjanci, którzy przyjechali do banku, zaczęli dokładnie badać sprawę Zbigniewa S.
 
Gdy razem ze swoim poręczycielem, 49-letnim Mirosławem S. przyszli do banku zostali zatrzymani przez policjantów. Mundurowi zatrzymali również trzeciego mężczyznę, 44-letniego Lecha K., który czekał na swoich kolegów w samochodzie przed bankiem. Jak ustalili policjanci i pracownicy banku, Lech K. na początku października br. zdążył już zawrzeć umowę z bankiem i posłużył się fałszywym zaświadczeniem o zatrudnieniu.
 
W tym samym dniu, do placówki przy ul. Rzymowskiego zgłosił się również inny mężczyzna, który ubiegał się o kredyt w wysokości 21 tys. złotych. Pracownicy banku zauważyli, że na zaświadczeniu o zatrudnieniu, które przedstawił, powtarzają się dane z zaświadczenia, jakie przedstawił Zbigniew S. – inna była tylko nazwa firmy. Powiadomieni przez pracowników policjanci natychmiast przyjechali do banku. Podpisujący umowę 44-letni Krzysztof P., który przyszedł razem ze swoją konkubiną, 26-letnią Anną P. został z nią zatrzymany.
 
Za usiłowanie wyłudzenia kredytu bankowego zatrzymanym grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony