Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy fałszywego alarmu wpadli szybko

Data publikacji 18.10.2006

Kilkanaście minut po informacji o podłożeniu bomby w szpitalu zostali zatrzymani 14-letni sprawcy tego fałszywego alarmu.

We wtorek ok. 17:00 dyspozytor pogotowia ratunkowego powiadomił policję, że odebrał telefon o podłożonej w szpitalu bombie. Dzwoniący nie sprecyzował, w którym szpitalu ma ona być.
Policjanci ustalili, że sprawca dzwonił z budki telefonicznej znajdującej się na stacji paliw przy ul. Gdańskiej. Na miejsce skierowano wywiadowców szczecińskiej policji. Po przejrzeniu zapisu z monitoringu wytypowali dwóch młodych mężczyzn dzwoniących z tego automatu. Przy jednej z przyległych ulic spostrzegli dwóch nastolatków pasujących do obrazu z kamer. Czternastolatki, Wojciech G. i Oskar Ł., przyznali, że to oni dzwonili, a fałszywy alarm traktowali jako zabawę.
 
Obaj nieletni zostali zatrzymani w Policyjnej Izbie Dziecka. Z uwagi na to, że informacja o podłożonej bombie dotyczyła szpitala, został im przedstawiony zarzut popełnienia czynu karalnego narażenie na utratę życia lub zdrowia ludzi.
 
O ich dalszym losie zdecyduje Sąd Rodzinny dla Nieletnich.
 
Powrót na górę strony