Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zakopiańscy policjanci zatrzymali czterech dilerów

Data publikacji 19.10.2006

Kilka dni temu policjanci zakopiańscy zostali powiadomieni przez dyrekcję jednego z gimnazjów w mieście, że 16-letni uczeń tej szkoły posiada przy sobie tzw. skręta z marihuaną.

Policjanci zatrzymali dwóch dilerów (18- i 19-latka), którzy sprzedali uczniowi narkotyki. Jednym z nich jest uczeń szkoły średniej w Zakopanem, drugi - także zakopiańczyk - nigdzie nie pracuje ani nie uczy się. Obydwóm mężczyznom przedstawiono zarzuty udzielania i sprzedaży środków odurzających wielu osobom, w tym osobom małoletnim.

Śledztwo prowadzone przez policjantów pozwoliło na kolejne zatrzymania. Gdy pozyskali informację, że w rejonie Krupówek ma dojść do transakcji narkotykowej, zaczęli obserwować teren. Spostrzegli młodego mężczyznę, który odpowiadał ustalonemu wcześniej rysopisowi dilera. Mężczyzna został zatrzymany. Posiadał przy sobie 9 działek marihuany. Przeszukanie jego mieszkania zaowocowało zabezpieczeniem kolejnych 41 działek marihuany, wagi elektronicznej oraz 700 zł, które najprawdopodobniej pochodziły z handlu narkotykami.
 
20-latekj został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.
 
Policjanci zatrzymali też 24-latka, który zaopatrywał w narkotyki 20-letniego nowotarżanina. Z kolei w jego mieszkaniu policjanci ujawnili znaczne ilości marihuany- ponad 30 dkg, co pozwala na sporządzenie ponad 600 porcji dealerskich, wagę elektroniczną i 3 tys. zł.
 
Narkotyki były ukryte w specjalnie przygotowanej skrytce w ścianie.  Jemu także przedstawiono zarzuty posiadania, udzielania i sprzedaży środków odurzających kilkunastu osobom.
 
Również zastosowano tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy jako środek zapobiegawczy.
Powrót na górę strony