Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dobito gang okradający tiry

Data publikacji 19.10.2006

Wielkopolscy policjanci namierzyli i zatrzymali w Trójmieście poszukiwanego kilkoma listami gończymi 27-letniego Dawida R., członka zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się kradzieżami tirów. Mężczyzna był poszukiwany od 2004 roku przez kilka jednostek Policji. Ukrywał się pod fałszywym nazwiskiem. W chwili zatrzymania był zupełnie zaskoczony.

Grupa, w której działał R., dokonała na terenie całej Polski w latach 2005-2006 kradzieży co najmniej kilkunastu samochodów ciężarowych wraz z ładunkiem. Przestępcy kradli artykuły spożywcze, elektronikę, a raz nawet maszt przekaźnikowy telefonii komórkowej. Towar był odsprzedawany dalej, a jak ustalili prowadzący postępowanie, niektóre auta trafiały zza wschodnią granicę.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu stopniowo wyłapywali członków grupy. Pierwszą akcję przeprowadzono w kwietniu. Do tej pory zatrzymano 15 osób, z czego 10 wciąż przebywa w tymczasowym areszcie. Za kratkami znajdują się między innymi organizatorzy procederu – mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego.

27-letni Dawid R. specjalizował się w kradzieżach samochodów. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli między innymi narzędzia do włamań - sztosy oraz łamaki. Zatrzymanemu do tej pory postawiono zarzuty z art. 258 kk i 279 kk, tj. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i kradzieży z włamaniem. 

Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dziś sąd zadecyduje o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego.
Powrót na górę strony