Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zagęszczarka z GPS-em

Data publikacji 19.10.2006

Współpraca policji polskiej, niemieckiej i duńskiej przyczyniła się do odzyskania zagęszczarki do betonu.

Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie otrzymała informację od niemieckiej Policji, że 13 października z duńskiego Jusland skradziono sprzęt budowlany - zagęszczarkę do betonu o wartości 10 tys. euro. Przesłano również zdjęcie urządzenia oraz informację, że posiada zainstalowany nadajnik GPS.
Sygnał nawigacji satelitarnej wskazywał, że zagęszczarka znajduje się w Polsce i przemilcza się z Piły do Bydgoszczy. Duńscy policjanci podawali lokalizację obiektu co 20 minut.
 
Po otrzymaniu informacji, że w rejonie powiatu pilskiego znajduje się skradzione urządzenie, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wyrzysku pojechali do miejscowości Ruda, gdzie na terenie jednej z firm,  ok. 300 metrów od trasy K-10, zauważyli terenowy samochód z przyczepką, na której była skradziona zagęszczarka. 
 
Właściciel samochodu, 30-letni mieszkaniec województwa śląskiego, twierdził, że urządzenie kupił na giełdzie internetowej, a transakcję sfinalizował w Słupsku.    
 
Urządzenie zostało zabezpieczone w KPP w Piła. Policjanci  sprawdzają w jaki sposób 30-latek wszedł w posiadanie kradzionego urządzenia.  
Powrót na górę strony