Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani rodzice

Data publikacji 19.10.2006

Dzisiaj przed 01:00 w nocy patrol Policji został wezwany do interwencji w jednym z mieszkań przy ul. Niepodległości w Lublinie. Sąsiadów, którzy zgłosili interwencję zaniepokoił głośny płacz dziecka oraz odgłosy tłuczonego szkła.

Wewnątrz mieszkania policjanci zauważyli trzy dorosłe osoby oraz maleńkie dziecko w wózku. Dorośli, w tym rodzice dziecka, byli pijani. Przyznali, że doszło między nimi do kłótni, która zakończyła się rozbijaniem znajdujących się pod ręką szklanych rzeczy. W mieszkaniu znajdowało się wiele potłuczonego szkła z butelek, rozbitego lustra, porozbijanych talerzy oraz szyb z drzwi wewnętrznych mieszkania. W kuchni stało wiele pustych butelek po różnych rodzajach alkoholi.
 
Dziecko, dwumiesięczna dziewczynka, leżało w wózku ubrane tylko w koszulkę i pieluchę jednorazowego użytku. Inne, zużyte pieluchy były porozrzucane po pokoju mieszkania, w którym podczas przeprowadzania interwencji cały czas otwarte były okna. Powiadomiona załoga karetki pogotowia zabrała dziecko do szpitala przy ul. Al. Kraśnickie w Lublinie.
 
Matka dziecka 21-letnia Beata B. przebadana na zawartość alkoholu miała w wydychanym powietrzu 0,81 mg/l (1,62 prom.) alkoholu, 30-letni ojciec Robert B. miał 0,94 mg/l (1,88 prom.) alkoholu w wydychanym powietrzu. Rodzice dziecka zostali zatrzymani i osadzeni w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.
 
Czynności w tej sprawie prowadzi Komisariat II Policji w Lublinie. 
Powrót na górę strony