Zlikwidowana rozlewnia nielegalnego alkoholu - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana rozlewnia nielegalnego alkoholu

Data publikacji 15.05.2009

Policjanci Centralnego Biura Śledczego, pracownicy Urzędu Kontroli Skarbowej oraz warmińsko-mazurscy funkcjonariusze rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się odkażaniem skażonego spirytusu i wprowadzaniem go do obrotu, jako spożywczego. Policjanci zatrzymali 8 osób, w tym 3 obywateli Armenii. Zabezpieczyli ponad 1100 litrów nielegalnego spirytusu, urządzenia i środki chemiczne. Szacuje się, że grupa mogła wprowadzić do obrotu nawet 18 tys. litrów nielegalnego alkoholu.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego od dłuższego czasu pracowali nad sprawą wprowadzania do obrotu nielegalnego alkoholu na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Zbierali informacje dotyczące osób, które mogły zajmować się przestępczym procederem. Gdy policjanci zebrali wystarczający materiały dowodowy w tej sprawie przystąpili do realizacji.

W środę rano funkcjonariusze wspólnie z pracownikami Urzędu Kontroli Skarbowej równocześnie uderzyli w kilka miejsc. Zapukali do mieszkań i miejsc pracy na terenie Ełku, Kętrzyna, Giżycka i okolic Węgorzewa. W konsekwencji zatrzymali 8 osób, w tym 3 obywateli Armenii. Rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się odkażaniem skażonego spirytusu przeznaczonego do celów technicznych i wprowadzaniem go do obrotu, jako spożywczego. Podczas przeszukania zabezpieczyli ponad 1100 litrów nielegalnego alkoholu, urządzenia techniczne służące do odkażania spirytusu, środki chemiczne. Tym samym zlikwidowali działającą w okolicach Węgorzewa od około kilku miesięcy rozlewnię nielegalnego alkoholu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że w tym czasie grupa mogła wprowadzić do obrotu około 18 tysięcy litrów nielegalnego spirytusu, który trafiał do odbiorców naszego województwa.

34-letni obywatel Armenii i 28-letni mieszkaniec Giżycka usłyszeli zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Pozostałym 6 osobom w wieku od 18 do 40 lat przedstawiono zarzuty udziału w takiej grupie.

Policjanci i prokurator zwrócili się wnioskami o zastosowanie wobec dwóch mężczyzn tymczasowych aresztów. Wobec pozostałych zawnioskowali o policyjne dozory, poręczenia majątkowe i zakazy opuszczania kraju.

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Giżycku nadal pracują nad tą sprawą.

(źródło: KWP w Olsztynie)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja