Rozbili grupę złodziei samochodów - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbili grupę złodziei samochodów

Data publikacji 16.05.2009

Funkcjonariusze z zespołu do walki z przestępczością samochodową wydziału kryminalnego komendy Policji w Mławie, rozbili grupę przestępczą trudniącą się kradzieżami pojazdów oraz włamaniami do samochodów. Grupa ta działała na terenie kilku powiatów województwa mazowieckiego i warmińsko- mazurskiego. W ręce policjantów wpadło trzech mężczyzn w wieku 18, 19 i 20 lat. Wobec całej trójki sąd zastosował areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

Funkcjonariusze z zespołu do walki z przestępczości samochodową wydziału kryminalnego komendy Policji w Mławie na podstawie zebranych informacji zatrzymali trzech młodych mężczyzn, mieszkańców Mławy w wieku 18, 19 i 20 lat. Mężczyźni ci wchodzili w skład grupy przestępczej trudniącej się kradzieżami pojazdów oraz włamaniami do samochodów na terenie kilku powiatów województwa mazowieckiego i warmińsko- mazurskiego.

Policjanci odnaleźli skradzione w nocy z 9 na 10 maja z terenu powiatu przasnyskiego dwa volkswageny. Samochody te złodzieje ukryli w lesie, na terenie gminy Lipowiec Kościelny. Kryminalni odnaleźli także ukryte w lesie pochodzące z kradzieży koła i akcesoria samochodowe.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży bądź usiłowań kradzieży 21 samochodów oraz zarzuty dotyczące licznych włamań do samochodów i kradzieży ich wyposażenia. Wobec całej trójki sąd zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące. To nie koniec działań policjantów z mławskiej "samochodówki" w tej sprawie. Kryminalni ustalają osoby, które współpracowały z zatrzymanymi i trudniły się paserstwem.

(źródło: KWP w Radomiu)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja