Spirytus nie trafi do degustatorów - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spirytus nie trafi do degustatorów

Data publikacji 17.05.2009

Ponad 700 litrów 96 procentowego spirytusu ujawnili policjanci u 57-letniego białostoczanina. Wartość nielegalnego towaru oszacowana została na ponad 77 tys. złotych. Uszczuplenia z tytułu nieopłaconego podatku to blisko 40 tys. złotych. Mężczyzna stanie przed sądem.

Policjanci w wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej Policji w Białymstoku razem z funkcjonariuszami z II komisariatu ustalili miejsce, gdzie prawdopodobnie może znajdować się znaczna ilość alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Na osiedlu Piasta zatrzymali 57-letniego białostoczanina. W należącej do niego piwnicy i mieszkaniu kryminalni znaleźli i zabezpieczyli kartony, w których były 5-litrowe butelki z alkoholem. Część z nich znajdowała się dodatkowo w zaparkowanym pod blokiem samochodzie zatrzymanego. Łącznie ujawniono ponad 700 litrów 96-porcentowego spirytusu. Wartość nielegalnego towaru oszacowana została na ponad 77 tys. złotych. Uszczuplenia z tytułu nieopłaconego podatku to blisko 40 tys. złotych.

Prowadzący sprawę policjanci ustalają skąd pochodziła tak duża ilość spirytusu, a przede wszystkim gdzie i do kogo miała trafić. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

(źródło: KWP w Białymstoku)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja