"Puchar 2009" - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Puchar 2009"

Data publikacji 18.05.2009

We wtorkowy wieczór na Stadionie Śląskim odbędzie się finałowy mecz Pucharu Polski. Jak przewidujemy sportowe widowisko obejrzy z trybun około 22 tys. sympatyków piłki nożnej. Śląscy policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem mieszkańców i kibiców. Kilkuset policjantów prewencji, ruchu drogowego i służb kryminalnych weźmie udział w operacji pod kryptonimem "Puchar 2009".

Policyjne patrole kierowane będą w rejon stadionu, na osiedla sąsiadujące ze stadionem, parkingi oraz na drogi dojazdu i dojścia do obiektu sportowego. Więcej policjantów pojawi się również w centrach Katowic, Chorzowa i okolicznych miast oraz w punktach newralgicznych dla komunikacji publicznej.

W związku z planowanym meczem pomiędzy drużynami Ruchu Chorzów i Lecha Poznań wystąpią utrudnienia w ruchu na następujących ulicach: Bocheńskiego, Bracka, Chorzowska w Katowicach. Ponadto w Chorzowie utrudnienia będą na ulicy Gałeczki, Wojska Polskiego, Kościuszki oraz Parkowej.

Ponadto informujemy, że Osiedle Tysiąclecia będzie zamknięte dla kibiców, którzy przyjadą na mecz samochodami.

Jednocześnie, biorąc pod uwagę ograniczoną ilość miejsc parkingowych, apelujemy do wszystkich udających się na mecz o korzystanie z publicznych środków komunikacji.

(źródło: KWP w Katowicach)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja