Ukrywał się 8 lat - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukrywał się 8 lat

Data publikacji 18.05.2009

Policjanci z Łodzi zatrzymali 33-latka, który od 8 lat był poszukiwany listem gończym. W 2001 roku po pijanemu spowodował on wypadek, w którym zginął jeden z pasażerów, a drugi z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala i do dziś ma problemy zdrowotne. Został skazany na 3 lata więzienia, jednak nie zgłosił się do zakładu karnego i ukrywał się pod Warszawą. Teraz trafi do zakładu karnego.

Mężczyzna w 2001 roku, jako 25-latek, będąc pod wpływem alkoholu, jechał samochodem z dużą prędkością i uderzył w latarnie na jednym z mostów w Warszawie. W aucie jechały jeszcze dwie osoby. Uderzenie było tak mocne, że na miejscu zginął jeden z pasażerów, drugi z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala i do tej pory ma kłopoty ze zdrowiem. Sprawca wypadku też doznał ciężkich obrażeń m.in. kręgosłupa i został hospitalizowany. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W sądzie zapadł 3-letni wyrok pozbawienia wolności. Kierowca miał też zapłacić odszkodowania pokrzywdzonym. Mężczyzna po leczeniu nie stawił się jednak do zakładu karnego i od 2002 roku był poszukiwany na podstawie listu gończego.

Policjanci z Łodzi uzyskali informację, że może on przebywać w domu, w lesie pod Warszawą. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, dom wyglądał na opustoszały. Policjanci jednak przeskoczyli wysokie ogrodzenie i zatrzymali kompletnie zaskoczonego ukrywającego się tam 33-latka. Prowadził on w ukryciu mały warsztat ślusarski i był przekonany, że uda mu się przetrwać w ten sposób do przedawnienia wyroku.

Przed wypadkiem 33-latek był wielokrotnie karany za jazdę pod wpływem alkoholu. W 1995 r. miał zabrane prawo jazdy na 6 miesięcy, w 1996 r. na 10 miesięcy, w 2000 r. na 12 miesięcy, a po wypadku na 8 lat. Teraz trafi do zakładu karnego.
 

Powrót na górę strony
Polska Policja