Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbito grupę zajmującą się kradzieżami i napadami

Data publikacji 23.10.2006

Policjanci zatrzymali sześciu mieszkańców Świdnicy, podejrzanych o rozboje i kradzieże na terenie Zielonej Góry. Dwóch z nich zostało już aresztowanych, jeden ma policyjny dozór, a trzech odpowie przed sądem rodzinnym.

Policjanci od pewnego prowadzili działania operacyjne w stosunku do sprawców kradzieży i rozbojów dokonywanych m.in. w Parku Tysiąclecia. Bandyci napadali na kobiety i młodych mężczyzn, których okradali.
 
Policjanci ustalili, że sprawcami tych przestępstw są młodzi mężczyźni w wieku 16-20 lat ze Świdnicy. Po zatrzymaniu okazało się, że działali oni także na terenie Ochli, Świdnicy i Łochowa, a prawdopodobnie także Leszna.(woj. Wielkopolskie),a swoją działalność przestępczą rozpoczęli w 2004 roku.
 
Przestępcy, oprócz napadów i rozbojów mieli na swoim koncie także kradzieże i usiłowania kradzieży samochodów, pobicia, kradzieże z włamaniem. Kradli wszystko, co przedstawiało jakąkolwiek wartość m.in. elektronarzędzia materiały budowlane z budowy, które częściowo sami wykorzystywali. Ponadto kradli złom, siatki ogrodzeniowe czy łopaty z działek w Łochowie i Ochli, telefony komórkowe.
 
Przy zatrzymanych policjanci znaleźli telefony komórkowe pochodzące z kradzieży.
 
Pełnoletnim sprawcom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat, decyzję w stosunku do nieletnich sprawców podejmie sąd rodzinny.
 
Policjanci będą teraz ustalać osoby poszkodowane w wyniku przestępstw dokonanych przez zatrzymanych przestępców.
Powrót na górę strony