Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano kolejne osoby podejrzane o korupcję urzędników

Data publikacji 20.05.2009

Dwóch importerów używanych samochodów usłyszało korupcyjne zarzuty w sprawie rejestracji samochodów w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie. W marcu br. policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali pięciu nieuczciwych urzędników, którym za przyjmowanie łapówek grozi kara do 10 lat więzienia.

Kolejne dwie osoby zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego w sprawie korupcji przy rejestracji samochodów w gnieźnieńskim urzędzie. Sebastian G. (33 l) i Robert K. (32 l) z Gniezna usłyszeli zarzuty wręczenia łapówek urzędnikom zajmującym się rejestracją. Zatrzymani przekazywali znajomym urzędnikom niewielkie kwoty pieniędzy w zamian za przysługę. Obaj mężczyźni zajmowali się importem używanych aut zza granicy. Podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia.

W marcu tego roku policjanci z CBŚ zatrzymali pięć osób związanych ze Starostwem Powiatowym w Gnieźnie. Wszystkie te osoby są podejrzane o przyjmowanie łapówek w zamian za rejestrację pojazdów na podstawie podrobionych lub niekompletnych dokumentów. Według śledczych od 2005 do 2007 roku nieuczciwy urzędnicy mogli zarejestrować w ten sposób około 2 tysiące samochodów.

Sprawa wyjaśnienia nieprawidłowości przy imporcie i rejestracji samochodów jest prowadzona przez oficerów CBŚ od ponad roku. W kilku śledztwach zatrzymano i przedstawiono zarzuty kilkudziesięciu osobom. Większość z nich pochodzi z Gniezna i jest powiązana z autokomisami i importerami aut w tym mieście. Śledczy nie wykluczają, że w ujawnione nieprawidłowości może być zamieszanych więcej osób i zapowiadają kolejne zatrzymania.

(źródło: KWP w Poznaniu)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja