Z Niemiec na Litwę kradzionymi audi - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z Niemiec na Litwę kradzionymi audi

Data publikacji 20.05.2009

Obywatele Litwy wracali z Niemiec kradzionymi samochodami. Ich powrót do ojczyzny pokrzyżowali jednak augustowscy policjanci. Cała trójka została zatrzymana. Policjanci szczegółowo wyjaśniają pochodzenie pojazdów, jak również udział zatrzymanych mężczyzn w kradzieży samochodów i ich transporcie.

W nocy policjanci z Augustowa na jednym z osiedli zauważyli zaparkowane audi. Stacyjka pojazdu była rozkręcona, a na przednim fotelu spał młody mężczyzna. Okazało się, że jest to 19-letni obywatel Litwy. Mundurowi sprawdzili pojazd w policyjnej bazie danych. Zarówno samochód, jaki i tablice rejestracyjne były skradzione - audi w Niemczech, zaś tablice kilka dni wcześniej na Litwie.

W tym samym czasie policyjny patrol wylegitymował innych obcokrajowców, którzy spali w zaparkowanym audi. I oni pochodzili z Litwy – dwaj bracia w wieku 20 i 25 lat. W ich samochodzie stacyjka nosiła również wyraźne ślady manipulacji. Okazało się również, że zaparkowane tuż obok auto tej samej klasy ma niemal identyczne uszkodzenia. Do obu samochodów były przykręcone kradzione litewskie tablice rejestracyjne.

Policjanci ustalili, że dwa z trzech skontrolowanych audi zostały skradzione dwa dni wcześniej w Niemczech. Funkcjonariusze wyjaśniają teraz, skąd pochodziło trzecie auto. Cała trójka młodych ludzi trafiła do policyjnej izby zatrzymań.

Policjanci z Augustowa szczegółowo wyjaśniają pochodzenie wszystkich pojazdów, jak również udział zatrzymanych mężczyzn w kradzieży samochodów i ich transporcie na Litwę.

(źródło: KWP w Białymstoku)

Powrót na górę strony
Polska Policja