Poszukiwani wpadli po pościgu - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwani wpadli po pościgu

Data publikacji 20.05.2009

Policjanci ze Świdnicy po pościgu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na jednej ze stacji paliw zatankowali samochód, nie płacąc za paliwo. Jak się okazało, sprawcy poruszali się skradzionym autem, na skradzionych tablicach rejestracyjnych. Ponadto obaj byli poszukiwani za inne przestępstwa, których się dopuścili.

Oficer dyżurny komendy powiatowej Policji w Świdnicy został powiadomiony o kradzieży paliwa. Z przekazanych informacji wynikało, że dwaj mężczyźni zatankowali audi S4 i odjechali ze stacji, nie płacąc za paliwo. Informacja o zgłoszeniu została natychmiast przekazana do wszystkich patroli pełniących służbę. Już po kilku minutach policjanci zauważyli poszukiwany pojazd. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali uciekających autem mężczyzn.

W pojeździe znajdowało się dwóch mieszkańców powiatu kłodzkiego w wieku 19 i 21 lat. Jak się okazało, obaj byli poszukiwani listami gończymi za kradzieże, włamania i rozbój. Samochód, którym się poruszali sprawcy, został skradziony na początku maja br. w Opalenicy. W czasie jazdy próbnej mężczyźni, wykorzystując nieuwagę sprzedającego, skradli pojazd i odjechali w kierunku Wrocławia. Tam skradli tablice rejestracyjne, które zamontowali do skradzionego audi.

Jak się okazało mężczyźni kilkanaście razy tankowali skradziony samochód i każdorazowo odjeżdżali ze stacji, nie płacąc za paliwo. Na swoim sumieniu, oprócz kradzieży i usiłowania kradzieży samochodów, obaj mają kradzież mieszkaniową - okradli mieszkanie we Wrocławiu, w którym mieszkali od marca do kwietnia. Wyposażenie mieszkania - lodówkę, telewizor, pralkę i zmywarkę - sprzedali w lombardzie we Wrocławiu.

Obaj nigdzie nie pracują, utrzymywali się z oszustw dokonywanych na jednym z portali motoryzacyjnych, gdzie oferowali do sprzedaży części motocyklowe. Sprawcy, pobierając pieniądze za towar, nigdy nie wysyłali oferowanego towaru zamawiającym.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony
Polska Policja