"Czarne punkty na wodzie" - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Czarne punkty na wodzie"

Data publikacji 20.05.2009

Zbliża się lato, a to oznacza, że coraz więcej osób zaczyna wypoczywać nad wodą. Często, nie zdając sobie sprawy z zagrożeń, wybieramy niestrzeżone kąpieliska. Zachodniopomorska Policja rozpoczęła znakowanie najbardziej niebezpiecznych miejsc przy "dzikich" kąpieliskach. W miejscach, gdzie w przeszłości najczęściej dochodziło do utonięć, umieszczane są znaki "czarne punkty na wodzie". Kampanię zainaugurowano, stawiając taki znak przy jeziorze Goplana w pobliżu kąpieliska Arkona.

Wszystkim w naszym kraju znane są oznaczenia czarnych punktów przy drogach. Plansze o podobnym znaczeniu ostrzegać będą przed niebezpieczeństwami nad wodą. Projekt realizowany jest na terenie województwa zachodniopomorskiego. Pomysłodawcami i realizatorami kampanii są Wydział Prewencji KWP w Szczecinie i PZU Życie S.A.

W ubiegłym roku w zachodniopomorskim utonęło 49 osób. Aby zapobiec kolejnym tragediom, w 17 miejscach do końca maja br., zostaną ustawione tablice „czarny punkt na wodzie”. Ich zadaniem będzie informowanie turystów i miejscowych o tym, że w danym akwenie były już utonięcia oraz ostrzeganie przed zagrożeniem. Projekt realizowany będzie w Szczecinie oraz na terenie powiatów: Sławno, Kołobrzeg, Kamień Pomorski i Gryfino.

Dzisiaj pierwszy taki znak ustawiony został przy jeziorze Goplana w pobliżu kąpieliska Arkona. Zainaugurowano w ten sposób rozpoczęcie kampanii.

(źródło: KWP w Szczecinie)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja