Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Świr" i "Dżakop" w rękach CBŚ

Data publikacji 21.05.2009

To było kolejne uderzenie w zorganizowaną grupę przestępczą działającą na terenie Płocka i Okolic. Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 6 mężczyzn, w tym 45-letniego Marka M., ps. Świr, i 32-letniego Rafała L., ps. Dżakop, którzy zajmowali się produkcją narkotyków, napadami oraz handlem bronią. Do tej sprawy funkcjonariusze zatrzymali już 20 osób.

Wcześnie rano kilkudziesięciu funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego weszło jednocześnie do 6 wytypowanych wcześniej mieszkań i posesji. Z ich informacji wynikało, że to właśnie tam mogą ukrywać się członkowie zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie Płocka i w jego okolicach. Mieli oni na swoim koncie produkcję narkotyków i handel nimi, napady i handel bronią.

W sumie policjanci zatrzymali 6 mężczyzn: 45-letniego marka M., ps. Świr, 32-letniego Rafała L., ps. Dżakop, 29-letniego Roberta D., 25-letniego Dariusza J. oraz Krzysztofa M. Wszyscy byli bardzo dobrze znani organom ścigania.

Z ustaleń funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego wynika, że grupa działała od kilku lat i zajmowała się produkcją narkotyków i handlem nimi, napadami oraz handlem bronią. Dotychczas do tej sprawy zatrzymano już 20 jej członków, którzy odpowiedzą między innymi za wyprodukowanie ponad 1000 kilogramów amfetaminy. Zatrzymani mężczyźni mają na swoim koncie między innymi napad na listonosza w 2002 roku – ukradli wtedy około 30 tysięcy złotych.

O losie zatrzymanych zadecyduje sąd – grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy i policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Powrót na górę strony
Polska Policja