Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kraków: Rekordowa ilość amfetaminy zabezpieczona przez policjantów

Od kilku miesięcy do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie idziałających wspólnie z nimi funkcjonariuszami CBŚ w Krakowie dochodziły informacje o dużej ilości amfetaminy, dobrej jakości pojawiającej się w krakowskich pubach, dyskotekach i lokalach. Początkowa faza rozpracowania wykluczyła, aby amfetaminę rozprowadzał któryś z krakowskich gangów. Wszystko wskazywało na to, że ludzie, którzy zajmują się handlem wywodzą się spod krakowskiej Skawiny a w Krakowie mają swoje lokale, wktórych przechowywany jest narkotyk, a także prawdopodobnie następuje końcowy cykl jego produkcji.

Kilka dni temu zaczęto obserwować jedno z mieszkań na os. Ruczaj. Tam, od pewnego czasu pojawiało się dwóch mieszkańców Skawiny, o pseudonimach Lulu i Pingwin. Policjanci biorący udział we wczorajszej zasadzce byli pewni, że w mieszkaniu jest duża ilość narkotyków. Po wejściu do mieszkania zatrzymano obu dwudziestoparolatków i znaleziono prawie jedenaście ipół kilograma amfetaminy o wartości około 200 tys. złotych. Oprócz tego znaleziono urządzenia i naczynia służące do końcowego cyklu produkcji amfetaminy oraz substancje używane jako domieszki do zwiększania objętości tego środka odurzającego. Jest to jedna z największych ilości znalezionego w ten sposób narkotyku.

W tej chwili wiadomo, że obydwaj mężczyźni należą do większej grupy przestępczej, której członkowie w większości wywodzą się z podkrakowskich miejscowości. Informacje, które mają wtej chwili policjanci wskazują na to, że mamy do czynienia z dobrze zorganizowaną przestępczością narkotykową. Nie jest wykluczone jednakże, że oprócz tego mamy do czynienia z wieloma innymi przestępstwami kryminalnymi, popełnianymi w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy.

Obu mężczyznom zostanie przedstawiony najprawdopodobniej zarzut produkcji narkotyków, za co grozi kara pozbawienia wolności, co najmniej 3 lat.
Powrót na górę strony
Polska Policja