Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posiedzą za 230 tysięcy

Data publikacji 24.10.2006

Łódzcy policjanci zatrzymali sprawców wyłudzenia z konta klienta jednego z internetowych banków 230 tys. zł.

Sprawa miała swój początek we wrześniu 2003 r. Wówczas to sprawcy współpracujący z pracownicą banku weszli w posiadanie informacji o jednym z klientów. Następnie pozmieniali kody dostępu do konta i zlecili telefonicznie likwidację dwóch lokat po 100 tys. zł. Pieniądze wraz z 30 tys. odsetek polecili przelać na utworzone w innym banku konto.
230 tys. zł wpłynęło na rachunek założony na podstawie skradzionego wcześniej dowodu osobistego na nazwisko nieświadomego niczego łodzianina. W krótkich odstępach czasu cała ta suma została przez oszustów wypłacona. Ponieważ bank chciał poczynić pewne ustalenia ze swoim klientem skontaktował się z nim telefonicznie. Łodzianin, na którego skradziony dowód otworzono rachunek był bardzo zaskoczony całą sprawą i oświadczył, że nigdy nie miał konta w tym banku. Wówczas sprawa trafiła do policji.

Po sprawdzeniu z czyjego rachunku zostało przelane 230 tys. okazało się, że właściciel lokaty w internetowym banku o niczym nie wiedział a oszustwo wyszło na jaw dopiero po kilku miesiącach. Mimo, że sprawa została umorzona kryminalni cały czas starali się ustalić wszystkie osoby mające związek z tym przestępstwem. W ciągu ostatniego miesiąca zdobyli informację pozwalająca na wytypowanie 41-letniego mężczyzny, który wypłacił owe 230 tysięcy złotych. Okazało się, że jest on aktualnie tymczasowo aresztowany za włamanie. Idąc dalej tym tropem policjanci zatrzymali wczoraj 35-letnią byłą już pracownicę banku, jej 36-letniego męża (byłego ochroniarza w innym banku) oraz ich 41-letniego znajomego.

Całej czwórce zostały już przedstawione zarzuty a sąd orzekł tymczasowy areszt z wyjątkiem podejrzanej wobec , której zastosowano dozór policyjny i poręcznie majątkowe.
Powrót na górę strony