Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano mordercę prostytutek

Data publikacji 25.10.2006

Policjanci z Poznania zatrzymali mężczyznę, który zabił prostytutkę. Kilka godzin po zabójstwie usiłował zamordować kolejną.

W nocy z piątku na sobotę (20/21 października), w mieszkaniu na poznańskich Jeżycach znaleziono zwłoki 36-letniej kobiety. Po oględzinach mieszkania i wstępnej opinii biegłego lekarza stwierdzono, że kobieta została uduszona. Policjanci, którzy zajęli się śledztwem ustalili, że Agnieszka Sz. zajmowała się prostytucją. Swoje usługi reklamowała w ogłoszeniach prasowych. Z mężczyznami spotykała się w wynajmowanym mieszkaniu.
 
Detektywi Sekcji Kryminalnej KMP w Poznaniu zaczęli ustalać osoby, z którymi kobieta utrzymywała kontakty towarzyskie. Dotarli do mężczyzn, którzy przychodzili do jej mieszkania i korzystali z usług seksualnych. Sprawdzali alibi każdego z nich.
 
Podejrzenia padły na 41-letniego Zbigniewa T. mieszkańca powiatu śremskiego. Wygląd mężczyzny odpowiadał rysopisowi podanemu przez świadków. Policjanci z grupy operacyjnej zatrzymali go w poniedziałek na jego posesji, przy rozpalonym ognisku. Jak się okazało, próbował zniszczyć przedmioty, które mogą mieć związek z przestępstwem.
 
Śledczy ustalili, że Zbigniew T. zanim przyjechał do Poznania umówił się na spotykania z kobietami. Po zabójstwie Agnieszki Sz. w ten sam wieczór pojechał do mieszkania innej prostytutki. Wykorzystując chwilę nieuwagi próbował ją również udusić. Kobieta wyrwała się i uciekła.
 
Oficer grupy śledczej, zajmującej się sprawą powiedział: Wszystko wskazuje na to, że Zbigniew T. jadąc do Poznania miał zamiar kogoś  zabić. Najprawdopodobniej ma zaburzenia na tle seksualnym. Gdyby nie akcja policji, mógł zabić kolejną kobietę.
 
Zbigniewowi T. grozi kara dożywotniego więzienia.
Powrót na górę strony