Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli maszyny budowlane o wartości 1,5 mln złotych

Data publikacji 27.05.2009

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zabezpieczyli dwie koparki i przesiewacz, których łączna wartość sięga około 1,5 miliona złotych. Sprzęt budowlany pochodził z przestępstwa, a w cały proceder jest zamieszany James B. Jak podkreślają policjanci, jego zatrzymanie jest już tylko kwestią czasu.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego prowadzą śledztwo dotyczące wyłudzeń maszyn budowlanych na terenie Irlandii i ich sprzedaży w Polsce. Jak ustalili, organizatorem całego procederu jest James B., który w Irlandii oraz naszym kraju organizował sieć spółek, za pośrednictwem których wyłudzał sprzęt, a następnie upłynniał go na Mazowszu.

Policjanci CBŚ przeszukali jednocześnie trzy firmy, które zajmowały się wynajmem maszyn na terenie Warszawy, gminy Tarczyn i Ostrołęki. W sumie zabezpieczyli dwie koparki i przesiewacz, o łącznej wartości nie mniejszej niż 1,5 miliona złotych. Maszyny te zostały nielegalnie przewiezione do Polski, a następnie wbrew prawu oferowane do sprzedaży i wynajmu przez firmę. Osoby, które bezpośrednio zajmowały się ich wynajmem i sprzedażą nie miały świadomości, że pochodzą z przestępstwa.

Jak ustalili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego, James B. przebywa obecnie za granicą. Jego zatrzymanie jest już tylko kwestią czasu.
 

Powrót na górę strony
Polska Policja