Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja rozbija zorganizowane grupy przestępcze

Data publikacji 25.10.2006

Stołeczni policjanci rozbili dwie zorganizowane grupy przestępcze zajmujące się kradzieżami samochodów. Pierwsza z nich wyspecjalizowała się w kradzieży osobowych fiatów i daewoo, druga dostawczych mercedesów. Zatrzymano łącznie 14 osób, odzyskano część skradzionych aut i zabezpieczono mienie znacznej wartości. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Dziś rano stołeczni policjanci weszli jednocześnie do kilku mieszkań na terenie Warszawy i w jej okolicach. Zatrzymano 11 osób tworzących zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów osobowych – fiatów i daewoo. Zatrzymani to m.in. 41-letni Krzysztof K. ps. Baniak i 32-letni Mariusz S. ps. Sopel, domniemani szefowie grupy. Pierwszy z nich zlecał kradzieże, wybierał samochody oraz organizował siatkę paserów na terenie Grójca, drugi kradł auta. Aby wejść do jego mieszkania policjanci skorzystali z wysięgnika strażackiego i pomocy strażaków.
 
Jak wynika z informacji policyjnych, grupa zmonopolizowała przestępczy rynek handlu kradzionymi częściami fiata i daewoo. Kradzione auta w zdecydowanej większości były rozbierane na części, a te trafiały do odbiorców za pośrednictwem ogłoszeń prasowych i giełdy samochodowej w Słomczynie. Wśród zatrzymanych są paserzy z Otwocka i Grójca. To własnie za ich pośrednictwem grupie udawało się sprzedawać części.
 
Policjanci odzyskali dwa skradzione w ostatnich dniach samochody daewoo, zabezpieczyli także dwa auta należące do członków grupy. W trakcie przeszukiwania mieszkań policjanci zabezpieczyli ponad 180 tys. zł, pół kilograma złota, a w mieszkaniu Sopla zabezpieczono 100 tys. zł. ukrytych w odkurzaczu.

Z kolei wczoraj w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego rozbito grupę przestępczą, zajmującą się kradzieżami samochodów dostawczych - mercedesów sprinter i vito. W ręce Policji wpadło trzech złodziei. Jeden z ich – 22 letni Mirosław K. ps. Korzeń, próbował uciekać skradzionym wcześniej dostawczym mercedesem. Zatrzymała go blokada policyjna. Dwaj kolejni złodzieje – 44-letni Sylwester K. ps. Prezes i 23-letni Grzegorz G. ps. Grzałka – po krótkim pościgu zostali zatrzymani w vw golfie.  
 
Funkcjonariusze zabezpieczyli skradzionego mercedesa oraz auto zatrzymanych mężczyzn. Zatrzymani wiązani są z grupą „Królika” specjalizującą się właśnie w kradzieżach mercedesów.
 
Policjanci drobiazgowo sprawdzają powiązanie przestępców również z innymi grupami. W obu przypadkach możliwe są dalsze zatrzymania.
Powrót na górę strony