Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrabiali karty bankomatowe

Data publikacji 25.10.2006

Konińscy policjanci zatrzymali trzy osoby, podejrzane o podrabianie kart bankomatowych i kradzież pieniędzy z indywidualnych kont klientów banków. Zatrzymani to dwaj mieszkańcy Wągrowca w wieku 23 i 35 lat oraz 22-letnia mieszkanka Konina. Sprawcy zostali zatrzymani na gorącym uczynku, tuż po wykonaniu operacji bankowej przy użyciu podrobionych kart.

Podrobione karty magnetyczne
z opisanymi numerami PIN

O sprawie policjanci dowiedzieli się dzięki przekazanej telefonicznie informacji od jednego z mieszkańców, który zwrócił uwagę na dziwnie zachowujące się osoby przy jednym z konińskich bankomatów. Patrol policji natychmiast przybył we wskazane miejsce.
 
Na widok funkcjonariuszy mężczyźni zaczęli pospiesznie oddalać się od banku. Po drodze jednemu z nich wypadły pieniądze. Gdy policjanci zatrzymali obu mężczyzn, w torbie 23-latka znaleziono kilkanaście banknotów o nominale 50 i 100 zł, a przy bankomacie z którego pobierali pieniądze, jeszcze jeden banknot 50 zł. Poza tym zatrzymany miał przy sobie 26 białych kart magnetycznych z opisanymi numerami PIN i gumowe rękawiczki.
 
Kilkanaście minut później policjanci zatrzymali jeszcze 22-letnią kobietę powiązaną ze sprawą, a na terenie Konina znaleźli auto, którym poruszali się przestępcy. W pojeździe znaleźli laptopa i kolejne banknoty. W sumie zabezpieczyli kilkadziesiąt banknotów o nominałach stu i pięćdziesięciozłotowych oraz pojedyncze banknoty o nominale 20 i 10 zł. Przy współpracy z kolegami z Poznania, policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy i elektroniczny służący do podrabiania kart i pobierania za ich pomocą pieniędzy z kont bankomatowych.
 
Zebrany w sprawie materiał dowodowy wskazuje, że sprawcy działali na terenie kilku miast województwa wielkopolskiego. W samym tylko Koninie pobrali nie mniej niż 5300 zł. Jednakże straty banku zapewne są znacznie większe. Sprawa jest rozwojowa. Policja ustala poszkodowanych i straty jakie ponieśli z tytułu działalności przestępców.
 
Za popełnione czyny całej trójce grozi kara 25 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony