Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Psy rzucają się na ludzi

Data publikacji 26.10.2006

W Łowiczu sfora psów dotkliwie pogryzła 63-letniego mężczyznę. We Wrocławiu duży pies rzucił się na 6-latka.

Do mężczyzny idącego jedną z ulic Łowicza dobiegło kilkanaście rozwścieczonych psów i zaatakowało, gryząc po całym ciele. Na pomoc przyszli dwaj przechodnie, którzy odgonili zwierzęta i natychmiast powiadomili pogotowie i policję. Pokrzywdzony 63-latek, z licznymi ranami rak i nóg, został odwieziony do szpitala. Policjanci ustalili, że psy przebywają na terenie jednej z posesji należącej do 63-letniej kobiety.
 
Z kolei we Wrocławiu duży pies dotkliwie pogryzł 6-latka. Zwierzę rzuciło się na chłopca, gdy ten wraz z babcią i mamą szedł jedną z ulic miasta. Kobiety ratowały dziecko, odciągając zwierzę. Funkcjonariusze udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej pokrzywdzonemu chłopcu i wezwali pogotowie ratunkowe. Dziecko z poważnymi obrażeniami zostało przewiezione do szpitala.

Na postawie relacji świadków policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. 29- i 45-latek byli pijani. Psa zabrano na obserwację.

Obie sprawy są wyjaśniane przez policjantów. Od ich ustaleń zależy jakie zarzuty usłyszą osoby niewłaściwie opiekujące się zwierzętami.
Powrót na górę strony