Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zorganizowana grupa narkotykowa rozbita

Data publikacji 01.06.2009

Policjanci wydziału kryminalnego mazowieckiej komendy rozpracowali zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się handlem narkotykami. W ręce kryminalnych wpadło dziesięć osób, w tym jedna kobieta. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, grupa ta zajmowała się handlem narkotykami na terenie powiatu grójeckiego. Głównie była to amfetamina, kokaina i tabletki ekstazy. Policjanci zabezpieczyli ponad 2,5 kg amfetaminy o czarnorynkowej wartości około 80 tys. złotych.

Policjanci z wydziału kryminalnego mazowieckiej komendy od kilku miesięcy prowadzili czynności zmierzające do rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się handlem narkotykami na terenie powiatu grójeckiego. Praca kryminalnych doprowadziła do zatrzymania dziesięciu osób. Członkowie tej grupy zajmowali się wprowadzaniem do obrotu dużych ilości narkotyków, głównie amfetaminy, kokainy i tabletek ekstazy.

Pierwsze zatrzymania miały miejsce w marcu tego roku. Wtedy to w ręce kryminalnych wpadł 28-letni mieszkaniec powiatu grójeckiego. Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli środki odurzające w postaci marihuany, amfetaminy i kokainy o łącznej wartości około 2,5 tys. złotych. 28-latek usłyszał zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Został aresztowany na okres trzech miesięcy. Na podstawie dalszych czynności kryminalni ustalili i zatrzymali kolejne pięć osób, które zaopatrywały się w narkotyki u 28-latka. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy powiatu grójeckiego w wieku od 20 do 33 lat. Wobec zatrzymanych Prokuratura Okręgowa w Radomiu zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Do kolejnych zatrzymań doszło w połowie maja. Kryminalni, wspierani przez funkcjonariuszy z sekcji antyterrorystycznej mazowieckiej Policji, po pościgu zatrzymali na terenie powiatu żyrardowskiego dwóch młodych mężczyzn w wieku 19 i 21 lat. Obydwaj usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

W minionym tygodniu funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zatrzymali kolejne dwie osoby – 29-letniego mężczyznę oraz 22-letnią kobietę, mieszkańców powiatu grójeckiego. Podczas przeszukania mieszkania należącego do 29-latka funkcjonariusze zabezpieczyli pół kilograma amfetaminy o czarnorynkowej wartości około 20 tys. złotych. Obydwoje usłyszeli zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych w postaci amfetaminy. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy, natomiast wobec kobiety zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

(źródło: KWP w Radomiu)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.76 MB)

Powrót na górę strony