Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowi "szefowie" w Policji

Data publikacji 01.06.2009

W Dniu Dziecka na trzy godziny przejęła obowiązki Komendanta Stołecznego Policji uczennica ostatniej klasy gimnazjum Blanka Lutomirska. W fotelu komendanta zasiadła w policyjnym mundurze. Także policjanci z Nowogardu mają dzisiaj nowego "szefa". Obowiązki komendanta komisariatu objął Adrian Machocki, uczeń V klasy tamtejszej szkoły. Chłopiec wygrał konkurs fotograficzny, w którym nagrodą było objęcie funkcji komendanta w Dniu Dziecka.

1 czerwca to święto wszystkich dzieci. Jest to wspaniała okazja do wspólnej zabawy. Z okazji Dnia Dziecka stołeczni policjanci zorganizowali wiele imprez dla najmłodszych. W Dniu Dziecka uczniowie mazowieckich gimnazjów zastąpili również wicewojewodę mazowieckiego, dyrektora generalnego urzędu wojewódzkiego, komendanta wojewódzkiego państwowej straży pożarnej, wojewódzkiego konserwatora zabytków, kuratora oświaty, dyrektorów wydziałów mazowieckiego urzędu wojewódzkiego oraz rzecznika prasowego wojewody. Dziś, podobnie jak w ubiegłym roku, od 11.00 do 14.00 obowiązki  Komendanta Stołecznego Policji przejęła uczennica ostatniej klasy gimnazjum Blanka Lutomirska. Uroczystość wręczenia nominacji odbyła się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim. W fotelu komendanta zasiadła w policyjnym mundurze.

W Dniu Dziecka uczniowie mazowieckich gimnazjów zastąpili również wicewojewodę mazowieckiego, dyrektora generalnego MUW, komendanta wojewódzkiego państwowej straży pożarnej, wojewódzkiego konserwatora zabytków, kuratora oświaty, dyrektorów wydziałów mazowieckiego urzędu wojewódzkiego oraz rzecznika prasowego wojewody. Młodzież biorąca udział w tegorocznych obchodach Dnia Dziecka to uczniowie mazowieckich gimnazjów, którzy wzięli udział w konkursie "Zostań Posłem XV Sesji Dzieci młodzieży".

(źródło: KSP)

***

Do udziału w konkursie zostali zaproszeni wszyscy uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu miasta i gminy Nowogard. Uczestnicy mieli za zadanie przygotowanie indywidualnych prac w konkursie fotograficznym pod nazwą "Kontrasty w Nowogardzie". Z nadesłanych prac komisja wyłoniła zwycięzcę, którym okazał się uczeń V klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowogardzie.

W dniu dziecka obowiązki komendanta objął Adrian Machocki, uczeń V klasy miejscowej szkoły. O godzinie 07:30 uczestniczył w porannej odprawie, a także w telekonferencji z Komendantem Powiatowym Policji w Goleniowie. Zapoznał się ze strukturą jednostki, sprzętem, załogą a także uczestniczył w patrolu interwencyjnym. Odwiedził także w Komendzie Powiatowej Komendanta insp. Leszka Skotnickiego. Zwiedził komendę w Goleniowie, a na zakończenie udzielił wywiadu dla miejscowej telewizji. Ten niezwykły dla Adriana dzień zakończył się wręczeniem mu certyfikatu, a także nagrody rzeczowej.

(źródło: KWP w Szczecinie)
 

  • Fot. KSP
  • Fot. KSP
  • Fot. KWP Szczecin
  • Fot. KWP Szczecin
Powrót na górę strony