Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – finał ogólnopolski

Data publikacji 01.06.2009

Tegoroczny finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruch Drogowym odbył się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji (Kompleks Milenium) w Kołobrzegu. Była to już XXXII edycja tej imprezy. Zwycięscy otrzymali dyplomy, puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. aparaty fotograficzne, konsole do gier, rowery.

Przypomnijmy, że turniej ma charakter wieloetapowy: zaczyna się na szczeblu szkoły, następnie są prowadzone rozgrywki międzyszkolne, powiatowe, wojewódzkie, a na zakończenie rozgrywany jest finał ogólnopolski. Do finału ogólnopolskiego docierają najlepsze drużyny ze szkół podstawowych oraz gimnazjów, wyłonione w każdym województwie.

Rozgrywki finałowe w Kołobrzegu trwały dwa dni – 27 i 28 maja 2009 roku. Podczas pierwszego dnia konkursu zawodnicy zmagali się na terenie miasteczku ruchu drogowego oraz na rowerowym torze przeszkód. Drugiego dnia rozwiązywali test wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, zaś po teście sprawdzili swoje umiejętności z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej.

Sędzią Głównym Turnieju był mł. insp. Marek Konkolewski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Zwycięscy otrzymali dyplomy, puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. aparaty fotograficzne, konsole do gier, rowery.

Poniżej zamieszczamy klasyfikację drużynową i indywidualną w finale turnieju.

Powrót na górę strony