Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Walka z korupcją

Data publikacji 26.10.2006

Mazowieccy policjanci zatrzymali Głównego Energetyka Elektrowni Kozienice. 51-letni mężczyzna jest podejrzany o przyjęcie 160 tys. zł łapówki. Z kolei lubelscy policjanci zatrzymali 58-letniego Kierownika Transportowego Dozoru Technicznego w Lublinie. On z kolei brał łapówki za załatwianie zaświadczeń zezwalających na pracę przy gazie LPG.

Zatrzymanie Henryka B. jest związane ze śledztwem dotyczącym korupcji w Elektrowni "Kozienice" S.A. Zatrzymanemu przedstawiono zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych w kwocie nie mniejszej niż 160 tys. zł od firm współpracujących z elektrownią oraz poświadczania nieprawdy w dokumentach mających wpływ na wyniki finansowe elektrowni.
 
Z kolei 58-letniemu Antoniemu B., Kierownikowi Transportowego Dozoru Technicznego w Lublinie zarzuca się przyjmowanie łapówek w zamian za wystawianie zezwoleń na pracę przy gazie LPG. Mężczyzna miał powoływać komisje egzaminacyjne sprawdzające kwalifikacje osób obsługujących zbiorniki LPG. Jak ustalili policjanci takowe komisje nigdy nie były powoływane i nie prowadzono żadnego szkolenia dla pracowników, a zatrzymany mężczyzna wydawał jedynie zaświadczenia za łapówki. Do tego dochodzą inne zarzuty dotyczące poświadczenia nieprawdy w co najmniej 111 protokołach.
 
Antoniemu B. grozi kara pozbawienia wolności do lat 8, sprawa jest rozwojowa.
Powrót na górę strony