Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwsze zatrzymania stadionowych chuliganów

Data publikacji 02.06.2009

Śląscy policjanci zatrzymali dwóch pseudokibiców, którzy są podejrzewani o udział w bójce podczas meczu derbowego pomiędzy Górnikiem Zabrze a Ruchem Chorzów na Stadionie Śląskim. Ich zatrzymania były możliwe także dzięki informacjom, które anonimowo napływają do "kryminalnych" ze specjalnej grupy zajmującej się przestępczością stadionową.

Wśród zatrzymanych przez policjantów zwalczających chuligaństwo stadionowe z KWP w Katowicach są dwaj mieszkańcy Rudy Śląskiej. 21-letni uczeń technikum górniczego został ujęty dzisiaj rano we własnym domu. Policjanci zdobyli informacje na jego temat dzięki mieszkańcom województwa śląskiego, którzy rozpoznali go na zdjęciu umieszczonym na internetowej stronie śląskiej Policji. Natomiast 28-letni górnik wpadł w ręce kryminalnych po nocnej zmianie w kopalni. Stróże prawa dotarli do niego po analizie materiału filmowego ze stadionowej "zadymy". Policjanci zapewniają, że wkrótce należy spodziewać się kolejnych zatrzymań.

Podczas Derbów Śląska pomiędzy Górnikiem Zabrze a Ruchem Chorzów, odbywających się na Stadionie Śląskim 28 lutego 2009 r., doszło do naruszenia prawa przez sympatyków obu drużyn. Stadionowi chuligani m.in. wdarli się na płytę boiska.

Prokuratura Rejonowa z Chorzowa wydała zgodę na publikację wizerunku 24 najbardziej agresywnych pseudokibiców. Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób, które rozpoznają chuliganów, o kontakt z zespołem prasowym KWP w Katowicach (mail: policja@slaska.policja.gov.pl) lub Wydziałem Kryminalnym KWP w Katowicach (mail: zespol-kibic@slaska.policja.gov.pl).

Zapewniamy anonimowość wszystkim, którzy przekażą informacje w tej sprawie.

(źródło: KWP w Katowicach)
 

Powrót na górę strony