Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy porwania zatrzymani

Data publikacji 02.06.2009

Dwóch mężczyzn, którzy uprowadzili 21-latka zatrzymali policjanci z Przasnysza. Sprawcy bijąc i grożąc młodemu człowiekowi maczetą żądali od niego pieniędzy. W mieszkaniu 29 i 30-latka funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. broń gazową, amunicję i maczetę, którą się posłużyli. Teraz obaj zatrzymani staną przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 12:30 do dyżurnego przasnyskiej komendy zadzwoniła kobieta z informacją o uprowadzeniu jej brata. Do zdarzenia doszło w okolicy jednego z barów. Dwaj młodzi mężczyźni siłą wsadzili do bagażnika samochodu 21-letniego mieszkańca Przasnysza Marcina P. i wywieźli w nieznanym kierunku.

Jak ustalili policjanci sprawcy uprowadzenia wywieźli Marcina P. kilka kilometrów za miasto, gdzie bijąc go i strasząc maczetą żądali pieniędzy. Następnie wrócili do Przasnysza i na osiedlu Orlika zostawili poszkodowanego. Samochód wykorzystany do uprowadzenia, funkcjonariusze odnaleźli na jednej z ulic, na tym samym osiedlu.

W wyniku podjętych działań operacyjnych policjanci ustalili mieszkanie, w którym ukrywali się sprawcy. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Przasnysza w wieku 29 i 30 lat. Obydwaj zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. W mieszkaniu, w którym zamieszkiwali sprawcy, funkcjonariusze zabezpieczyli broń gazową wraz z amunicją, nóż - maczetę i 20 szt. tabletek. Tabletki zabezpieczono do badań.

Zarówno 29 jak i 30-latek w przeszłości byli notowani za różnego rodzaju przestępstwa, odbywali również kary pozbawienia wolności.

Zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Radomiu)

 

Powrót na górę strony