Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Antyterroryści spełnili marzenie Sebastiana

Data publikacji 02.06.2009

W prezencie na Dzień Dziecka funkcjonariusze z łódzkiego Pododdziału Anterrorystycznego spełnili marzenie chorego Sebastiana z Tomaszowa Mazowieckiego. Chłopiec jeździ na wózku inwalidzkim i cierpi na poważne schorzenia, ale jest bardzo pogodnym i dzielnym nastolatkiem, często się uśmiecha. Sebastian marzył o spotkaniu z antyterorrystami. Z pomocą Fundacji "Mam Marzenie" spełniło się ono.

Policjanci zaprezentowali chłopcu sprzęt, którego używają w codziennej służbie, sale treningowe i siłownie. Sebastian mógł również zobaczyć pomieszczenie, w którym do celów szkolenia łódzcy antyterroryści przechowują wzory amunicji oraz ładunków wybuchowych. Dużą atrakcją dla chłopca była prezentacja specjalistycznego robota używanego do wykrywania, przenoszenia i neutralizacji ładunków wybuchowych, którym Sebastian mógł kierować osobiście.

W dowód wdzięczności za możliwość spełnienia marzenia chłopca łódzki pododdział antyterrorystyczny został uhonorowany pamiątkowym dyplomem. Sebastian będzie mógł wspominać spotkanie z policjantami oglądając film nakręcony w trakcje jego wizyty. Po spotkaniu z łódzkimi antyterrorystami odwiedził również halę przy ulicy Małachowskiego gdzie odbywała się impreza z okazji Dnia Dziecka zorganizowana przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej. Bawił się wspólnie z innymi dziećmi m.in. oglądając samochody oraz inny sprzęt policji, straży pożarnej i miejskiej.

(źródło: KWP w Łodzi)
 

Powrót na górę strony