Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gdańsk: Policjanci oddali ponad 51 litrów krwi

W 2005 r. policjanci oddali honorowo prawie 51 litrów krwi na rzecz trójmiejskich szpitali. Klub Honorowych Dawców Krwi działa przy OPP KWP od 1974 roku. Obecnie skupia ok. 50 członków. Celem klubu jest propagowanie idei honorowego krwiodawstwa, solidarności międzyludzkiej, gotowości ratowania ludzkiego życia oraz pomocy słabszym i potrzebującym.

Policjanci brali czynny udział w ubiegłorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trzykrotnie - wkwietniu, lipcu i grudniu - organizowane były grupowe wyjazdy policjantów OPP, służby kandydackiej oraz słuchaczy Ośrodka Szkolenia Policji w Gdańsku do stacji krwiodawstwa. Czekolady, które policjanci otrzymywali po oddaniu krwi, zawsze trafiały do dzieci - z Domu Małego Dziecka w Gdańsku Oliwie oraz zOddziału Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej w Gdańsku.

Członkowie klubu niejednokrotnie oddawali krew również w nagłych przypadkach, takich jak pilna potrzeba przetoczenia konkretnej grupy krwi, która jest niezbędna do przeprowadzenia zabiegu operacyjnego lub niezwłoczne oddanie krwi dla policjanta lub członka jego rodziny.

Oprócz oddawania krwi policjanci pomagają systematycznie dzieciom. Przed Świętami Bożego Narodzenia, 22.12.05, policjanci z Oddziału Prewencji KWP i Ośrodka Szkolenia Policji w Gdańsku obdarowali pięćdziesięcioro dzieci z Domu Małego Dziecka na ul. Abrahama paczkami, które sami przygotowali. Na ten cel zebrali prawie 600 zł, za które kupili soki, owoce, słodycze. Inicjatorem zbiórki pieniężnej wśród policjantów był właśnie Klub HDK przy OPP, któremu aktywnie szefuje sierż. sztab. Maciej Sójka.
Powrót na górę strony
Polska Policja