Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbity kolejny gang złodziei samochodowych

Data publikacji 27.10.2006

Policjanci z Wołomina rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się kradzieżami aut, a następnie ich demontażem oraz sprzedażą części i podzespołów. Łupem przestępców padło co najmniej 30 pojazdów. Kradzieży dokonywali w powiatach wołomińskim, wyszkowskim i łochowskim. W areszcie już przebywa były szef grupy, 25-letni Krzysztof W. ps. "Szczurek".

Teraz zatrzymano kolejne cztery osoby, w tym nowego przywódcę gangu, 22-letniego Arkadiusza B. ps. "Klakier".
Z ustaleń operacyjnych wynika, że grupa działała od około roku. Auta kradła z terenu działek rekreacyjnych nad Bugiem i Liwcem. Poszkodowani to głównie wypoczywający tam mieszkańcy Warszawy. Grupa specjalizowała się w kradzieżach samochodów takich marek jak toyota, fiat, daewoo-FSO. Skradzione auta były rozbierane na części i sprzedawane. Policjanci szacują, że sprawcy mogli ukraść około 30 samochodów.
 
Policjanci rozpracowywali grupę od kilku miesięcy. Po kolei wpadali poszczególni członkowie grupy. Najpierw 25-letni Krzysztof W. ps. "Szczurek", najprawdopodobniej przywódca gangu. Kraty zatrzasnęły się też za 20-letnim Łukaszem K. A ostatnio w ręce wołomińskich kryminalnych wpadli 21-letni Przemysław K., 19-letnia Nina M., 20-letni Krzysztof W., a także 22-letni Arkadiusz B. ps. "Klakier", który według wstępnych ustaleń zajął w grupie kierownicze miejsce po aresztowanym Krzysztofie W. Przestępcy byli bardzo zaskoczeni akcją policji. Wszyscy, oprócz Niny M., to mieszkańcy powiatu wyszkowskiego.
 
Zatrzymanym zostaną zapewne postawione zarzuty związane z procederem kradzieży samochodów. Krzysztof W. ps. "Szczurek" prawdopodobnie odpowie dodatkowo za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.
Powrót na górę strony